Noclegi w Polańczyku

Do dyspozycji Gości oddajemy 4 nowe domki. W każdym po 4 nowocześnie urządzone apartamenty z ogrzewaniem, w nich TV i dostęp do bezprzewodowego Internetu.

Pojedynczy apartament to:

Ponadto na terenie ośrodka znajdą Państwo: Obiekt jest monitorowany i ogrodzony z zamykaną bramą wjazdową.

Noclegi Polańczyk

Proponujemy Państwu wypoczynek w malowniczo położonej, na zachodnim brzegu Jeziora Solińskiego, miejscowości wczasowo - uzdrowiskowej POLAŃCZYK w gminie Solina, /od 1999 r. status uzdrowiska. Polańczyk ma bogatą bazę leczniczą - m.in. choroby układu oddechowego, moczowego oraz choroby kobiece. Wszystko to za sprawą wód nasyconych licznymi minerałami.
Tu nie można się nudzić. Oddycha się tu zdrowo pełną piersią - zażywając czyste Bieszczadzkie powietrze - w zachwycającej i niezapomnianej bliskości natury. Liczne trasy rowerowe i ścieżki spacerowe pozwolą zaspokoić potrzeby wszystkich przyjezdnych Gości. Szlaki te nie znają ani tłoku ani gwaru – są „niezadeptane”.
Latem to prawdziwy raj dla turystów pragnących odpoczywać zarówno biernie czyli zażywanie kąpieli słonecznych, jak i czynnie czyli pływanie, żeglowanie, wędkowanie, spacerowanie po zaporze solińskiej. Spędzając wczasy nad Soliną można korzystać ze ścieżek rowerowych i spacerowych. To również obcowanie z dziką przyrodą i wśród bieszczadzkich zabytków – jak cerkwie, cmentarze, urokliwe kapliczki a także liczne pomniki przyrody.
Wraz z nadejściem zimy, bieszczadzkie okolice wcale nie pustoszeją. Śnieg zwykle dopisuje, więc amatorzy białego szaleństwa mają tu co robić; stoki narciarskie to:

  • Ustrzyki Dolne i Górne
  • Solina Arłamów
  • Bukowiec
  • Lesko i Pogórze w Puławach.
W większości to stoki dla mniej wymagających narciarzy, idealne dla początkujących i rodzin z dziećmi. Istnieje możliwość wypożyczenia sprzętu na miejscu. Można spędzić tu Święta, Sylwestra i ferie zimowe, każda pora jest dobra by wypoczywać. Bieszczady zimą to niesamowite widoki ośnieżonych lasów, mroźnej i surowej przyrody. Czekają tu też inne zimowe atrakcje, między innymi przejazdy psimi zaprzęgami, kuligi, imprezy pod gołym niebem przy ognisku i ze smakołykami z grilla. Szczególnie czas świąteczny obfituje w tego typu rozrywki.
Lubiący zwiedzać mogą tu skorzystać z ofert – jednodniowej wycieczki do Lwowa, na Ukrainę. Blisko jest również na Słowację i Węgry.

Bogatą bazę informacji można znaleźć na stornie www.esolina.pl. Wspomnimy tylko o kilku propozycjach.
Trasy rowerowe w Polańczyku i jego najbliższych okolicach to wyzwanie dla wytrwałych rowerzystów. Niektóre z nich liczą sobie prawie 50km. Każda z nich jest dobrze oznaczona i utrzymana, tak by zapewniać komfort jazdy. Np. z Polańczyka przez Solinę, Bóbrkę, Myczkowce, Uherce, Lesko, Hoczew, Średnią Wieś – 50km, lub inne krótsze trasy dla rowerów to Polańczyk- Wołkowyja niecałe 7 km, Polańczyk – Myczków 2 km.
Ścieżki spacerowe również stanowią mocny atut tej okolicy. Najbardziej znana jest trasa o nazwie Perła Polańczyka. Czas jej przejścia to około 2 godziny a oznaczona jest kolorem żółtym. Jej początek i koniec znajduje się nieopodal przystanku PKS Polańczyk Uzdrowisko. Inne trasy to Cypel Polańczyka, Niebieska Łezka dla wymagających – 5h.
Przez okoliczne wzgórza przebiega szlak turystyczny (zielony) prowadzący z Leska do góry Krysowa na granicy Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Zabytki w Polańczyku

  • murowana cerkiew pw. Św. Męczennicy Paraskewii (obecnie kościół) z ikoną Matki Boskiej z Łopienki
  • cmentarz z murowaną kaplicą dworską z 1909 r. fundacji rodziny Cieślińskich
  • kamienna kapliczka z XIX w. położona nad Jeziorem Solińskim